POWSTANIE    FEDERACJA STOWARZYSZEŃ GREKÓW    (31-03-2010)

W dniu 27 marca 2010r w Szczecinie odbyło sie zebranie założycielskie Federacji Stowarzyszeń Grekow w Polsce, w którym brało udział 17 delegatów z 4 stowarzyszeń ... przeczytaj protokół z zebrania założycielskiego >>>

JESTEŚMY ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (6-11-2007) Już jesteśmy zarejestrowaną organizacją pożytku publicznego. Można to sprawdzić na internetowych stronach Krajowego Rejestru Sądowego Ministerstwa Sprawiedliwości http://opp.ms.gov.pl. Nasz nr KRS to: 0000279678.
Co to znaczy i dlaczego ma taka wagę? Od przyszłego roku począwszy, każdy z nas może odprowadzić 1% swojego podatku - zamiast do urzędu skarbowego - na konto Stowarzyszenia. Inaczej mówiąc, nic nie tracąc można zasilić kasę Stowarzyszenia. Mogą to zrobić wszyscy: i Grecy, i Polacy, i inni; Firmy i osoby prywatne; członkowie Stowarzyszenia i jego sympatycy; nasi przyjaciele, znajomi, sąsiedzi - każdy kto rozlicza się z fiskusem.
W zamian jednak, coś musimy im dać,to: greckie zwyczaje; grecki język; greckie tańce; grecka kuchnia; grecka muzyka - jednym słowem wszystko to, co tworzy piękny i niepowtarzalny klimat, atmosferę grecką, tak przychylnie przyjmowaną tu w Polsce i na całym świecie.
A ponieważ i tak mamy obowiązek kultywowania spuścizny jaką pozostawili nam Ojcowie i Dziadkowie, w postaci tradycji kultury i języka, więc chyba nie będzie trudne dzielić się tym z innymi. Zachęcam zatem do aktywnego udziału w życiu Stowarzyszenia "ODYSSEAS".

NASTĘPNY KROK. (14-10-2007) W dniu 25.06.2007r. złożono w Sądzie Rejonowym wniosek o rejestrację ODYSSEAS Stowarzyszenie Greków w Polsce jako organizacji pożytku publicznego

JEST REJESTRACJA. (13-05-2007) W dniu 27 kwietnia "ODYSEAS Stowarzyszenie Greków w Polsce" zostało zarejestrowane. Informację tę a także nr KRS-u można sprawdzić w internecie na stronach o stowarzyszeniach. Jesteśmy czwartym w Polsce zarejestrowanym stowarzyszeniem Greków, po Warszawie, Gdańsku i Szczecinie. W najbliższym czasie zostanie zwołane zebranie na którym ukonstytuują się władze organizacji. Tymczasową przewodnicząca stowarzyszenia jest p.Marika Skrzeszewska - można do niej zwracać się z tematami, które Was interesują, można pisać na podany adres e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), a także można przyjść do klubu greckiego - w każdy piątek w godz. 17-19
WYPEŁNIAJCIE DEKLARACJE
(14-10-2007)

Jesienią odbędzie się zjazd Federacji organizacji greckich działających na terenie Polski. W zjeździe uczestniczyć będą wybrani delegaci reprezentujący wyłącznie zdeklarowanych członków zarejestrowanych organizacji. Od tego ilu z nas wypełni deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia „ODYSSEAS” zależy ilość delegatów którzy na ten zjazd pojadą, a zatem również siła naszego (wrocławskiego) głosu w ogólnopolskiej dyskusji na temat profilu i przyszłości organizacji greckich.
Dlatego apel:
wypełniajcie deklarację – musimy wiedzieć ile nas jest!
Deklaracje można wypełnić:
- w każdy piątek w klubie greckim
- wysyłając e-mail’a


W Y P E Ł N I J     D E K L A R A C J Ę     T E R A Z ! ! !